Sfat 1: Cupa Mondială 2014: cum a fost jucat jocul Uruguay - Anglia

Pe 19 iunie, la mundiale în Brazilia, în cadrul celui de-al doileaturul grupului B sa întâlnit cu echipele naționale din Uruguay și Anglia. Ambele echipe au fost învins în primul tur, așa că meciul din Sao Paulo a fost unul dintre cele mai importante pentru ambele echipe. În caz de înfrângere, echipele ar reduce la minimum șansele de a se separa de grupul de deces.

Cupa Mondială 2014: cum a fost jucat jocul Uruguay - Anglia

Toți fanii din standul stadionului din Sao PauloNe așteptăm de fotbal spumante, spectaculos și pasionat. Mulți spectatori au fost așteaptă cu nerăbdare acest meci, pentru că ei au înțeles - în acest joc pentru echipele pot decide totul.

Meciul sa dovedit a fi foarte interesant șiinteresant. Primul moment periculos a fost creat de britanici. După ce a depus-o cu standardul Rooney cu o jumătate de metru, capul sa lovit în porțile deja goale ale Kaskasului. Toți fanii englezi s-au strâns la cap și chiar și Rooney ar fi făcut același lucru dacă nu ar fi atârnat în aer. Uruguayenii au răspuns cu o lovitură periculoasă, dar mingea a ratat în centimetri de poartă.

Este necesar să recunoaștem că echipa Angliei este mai multA deținut mingea, dar au ratat primul. În minutul 39, ligamentul sud-american al loviturilor de la Cavani transmite - Suarez. Primul a dat un transfer uimitor exact pe capul lui Suarez, iar scorul din meci a fost deschis. Bucuria uruguayanilor nu era limita, pentru că era o minge foarte importantă.

În prima repriză, publicul nu a văzut mai multe goluri. Deznodământul a venit în a doua jumătate a întâlnirii.

Britanicii au presat uruguayenii după pauzăpoarta. Atacurile jucătorilor de fotbal ai fotbalului au fost periculoase, dar nu suficient pentru un gol. Wayne Rooney, în mijlocul jumătății de timp, de la aproape 9 metri, se distruge în Musler. Momentul a fost cel mai periculos. Striker al britanicului nimeni nu a intrat în zona de pedeapsă. Un maestru susținător este obligat să realizeze astfel de momente.

Cu toate acestea, Rooney a marcat încă. În minutul 75, el a închis transferul din flanc și a făcut scorul egal. Uruguayul nu a putut să reziste. A fost un sentiment că acum britanicii vor stoarce adversarul. Dar fotbalul este imprevizibil. În minutul 85, Musler dă mingea în față, Cavani luptă cu fundașul englezesc pentru mingea de echitatie. Acest lucru duce în cele din urmă la faptul că Luis Suarez cade într-o întâlnire cu Hart. Cea mai puternică lovitură și scorul din nou în favoarea Uruguay - 2 - 1. După un astfel de șoc, britanicii au făcut încercări de recuperare, dar nu au putut face acest lucru.

Luis Suarez, care a devenit eroul meciului,înlocuit. Și arbitrul cu fluierul final a înregistrat victoria Uruguayului. Fanii americanilor sud-americani, cu lacrimi în ochii lor, s-au bucurat de acest eveniment. Suarez însuși a plâns aproape cu fericire. Dar acesta este doar începutul turneului.

Victoria Uruguayanilor a sporit semnificativ șanseleieșirea din grup, iar britanicii pot spera doar pentru un miracol. Multe vor depinde de următorul meci Italia - Costa Rica. În orice caz, situația din grupul de deces este foarte confuză.

Sfat 2: Cupa Mondială 2014: cum a fost jocul Italia - Uruguay

La 24 iunie, în orașul brazilian Natal,cel mai important meci din grupa D. Pentru ieșirea din etapa de playoff s-au luptat echipele naționale din Italia și Uruguay. Italienii s-au potrivit cu o remiză, iar sud-americanii au nevoie doar de o victorie.

Cupa Mondială 2014: cum a fost jocul Italia - Uruguay

Poate că provoacă jocul Italia-Uruguayscandal la Campionatele Mondiale, dedicat judecării. Fanii nu au văzut fotbalul strălucitor. Jocul a fost foarte tensionat și imprevizibil. Liderii echipelor nu și-au arătat cele mai bune calități, dar principalul personaj al întâlnirii a fost un om care nu are nimic de-a face cu Italia sau Uruguay. Arbitrul principal din Mexic, Rodriguez Marco, a spus cuvântul său în minutul 59 al meciului, devenind personajul principal al jocului ...

Începutul primei reprize a avut loc cu avantajulechipa europeană. Italienii au controlat mingea mai mult și au încercat să amenințe obiectivul inamicului cu unelte montate. Cu toate acestea, nu au existat momente periculoase. îngrozitoarea zi a arătat Balotelli - singurul lucru pe care atacantul negru ar putea face pe teren, astfel încât acest lucru este de a obține un cartonaș galben. În a doua jumătate a reprizei, Uruguayenii au adăugat, dar nu au putut crea un moment super-gol. Din prima jumătate a anului ne putem aminti uruguayenii doar un singur atac periculos în care portarul Italiei au venit de două ori în joc, și italienii aminteau kick lovitura libera Pirlo numai.

A doua jumătate a întâlnirii a început cu un meci egal,și apoi a avut loc un eveniment major în meci, care a influențat efectiv rezultatul întâlnirii. arbitru șef Marco Rodriguez vine în prim-plan, care prezintă un cartonaș roșu foarte controversat pentru Claudio Marchisio în minutul 59. Întrebările despre acest episod vor fi în continuare. Mulți oameni au avut impresia că judecătorul a confundat pur și simplu cărțile.

După acei uruguayani, având numere numericeavantaj, a început să atace cu mare putere. S-au apăsat împotriva porților italienilor, dar cei din urmă s-au oprit. Este necesar să recunoaștem că doar un singur om se afla la poarta echipei naționale italiene. Jucătorul uruguayan a lovit periculos la poarta echipei europene din zona de pedeapsă, dar nu a ajuns în țintă.

În minutul 79, șeful arbitrului întâlniriia jucat deschis pentru Uruguay. Luis Suarez în pensia italienilor bate umărul lui Kelini, dar niciun carton nu a fost arătat de arbitru. Indiferent de preferințele naționale, orice persoană care înțelege fotbalul știe - aceasta este o carte roșie curată. Arbitrul a făcut din nou o greșeală în favoarea Uruguayului.

Deja la câteva minute după colț, Diego Godin a marcat, probabil, scopul principal al vieții sale. Uruguay avansează în minutul 81 al întâlnirii, iar întregul fotbal din Italia se strecoară în doliu.

După ce golul marcat, italienii au încercat să ataceîntr-o minoritate, dar nu au putut face nimic. 1 - 0 câștigă Uruguay și vine de la locul doi din grupa D până la etapa playoff. Italienii formează, de asemenea, compania Spaniei, Angliei și alte câteva echipe care părăsesc campionatul.

Sfat 3: Cum a jucat echipa uruguayană la Cupa Mondială 2014

La momentul începerii Cupei Mondiale a FIFA 2014an în Brazilia, uruguayenii erau campionii actuali ai Americii de Sud. Echipa a avut o selecție de înaltă calitate a jucătorilor, astfel încât echipa din America Latină a așteptat mult în turneu.

Cum a jucat echipa uruguayană la Cupa Mondială 2014

Echipa Uruguay a fost în grupul de moarte pentru Cupa Mondială din Brazilia. Concurenții sud-americani au devenit două echipe europene puternice - Italia și Anglia și echipa națională din Costa Rica.

Primul meci Uruguayan a avut loc cuCosta Ricans. Acest joc a fost una dintre cele mai puternice senzații din turneu. Costa Rica a câștigat 3-1. Adevărat, atunci nimeni nu și-a putut imagina că reprezentanții Americii Centrale vor ajunge la sferturile de finală ale turneului.

În al doilea meci din etapa de grup a Uruguayului,Suárez a câștigat victoria de la englezi cu un scor de 2-1. Pentru a continua lupta în etapa playoff, uruguayenii în ultima întâlnire de grup au trebuit să bată echipa italiană. Acest rezultat a fost atins. Echipa Cavani și Suarez au câștigat cu un scor minim de 1 - 0. Aceasta a permis jucătorilor uruguayeni din grupa D locul doi.

În etapa de playoff al echipei mundialya UruguayA trebuit să joc cu o echipă columbiană foarte puternică. Meciul pentru uruguayeni sa încheiat din nefericire. Ei au pierdut în fața columbienilor în toate componentele jocului. Numărul total al tabloului de bord - 0 - 2.

Ieșirea din Uruguay din grupul de deces în etapa play-offeste văzută ca un rezultat pozitiv, dar Uruguayanii se așteaptă mai mult în meciurile decisive pentru Cupa Mondială. Prin urmare, plecarea deja în finalele 1/8 nu poate fi considerată o performanță reușită a echipei în campionatul mondial de fotbal în 2014.

Sfat 4: Cupa Mondială 2014: rezultatele celei de-a 13-a zi de joc

A treisprezecea zi de joc a adus fotbalfanii emoțiilor diferite. Din păcate, mundiale braziliană sa confruntat încă o dată cu problema arbitrajului dezgustător. În două meciuri decisive ale turneului, judecătorii au făcut greșeli fatale.

Ukus_Suaresa_

În grupa D, întâlnirea principală a celui de-al treilea tur a fostmeciul dintre Uruguay și Italia. Italianii au avut destul de remiză, iar sud-americanii pentru eliberarea în playoff s-au potrivit doar victoriei. În prima jumătate a jocului seamănă cu un joc de șah. Ambii antrenori au ales tactici prudente, ceea ce însemna așteptarea erorii inamicului. În a doua jumătate a întâlnirii, unul dintre principalii jucători ai Italiei, Marcisio, a fost eliminat pe nedrept din teren.

Acesta a fost momentul decisiv în organizarea joculuiUruguay. Jucătorii acestei echipe au reușit să înscrie un gol în minutul 81 de la standard, ceea ce a dus la echipa uruguayană în play-off. Un alt moment memorabil a fost mușcătura lui Suarez, apărătorul italienilor Kelini. Arbitrul întâlnirii nu a emis sancțiuni. Cu toate acestea, FIFA decide cu privire la descalificarea Uruguayanului. Dar acest lucru nu rezolvă nimic pentru Italia - jucătorii acestei echipe se întorc acasă. Uruguayanii vor juca, de asemenea, în finala 1/8 cu echipa națională a Columbiei.

Simultan cu acest joc a avut loc o întâlnire întreechipe din Anglia și Costa Rica. Jocul sa terminat cu o greșeală de 0-0. Englezii nu au putut câștiga o singură victorie în turneu, iar Costa Ricans a ieșit din grupul morții neînvins. Cu toate acestea, comitetul de organizare intenționează să verifice întreaga echipă din Costa Rica cu privire la utilizarea drogurilor. Până în prezent, nu se știe nimic despre rezultate. Doar jucătorii din Costa Rica celebrează un succes fără precedent. În finala 1/8 din fotbalul mundialya așteaptă echipa Greciei.

În meciurile de seară ale zilei, ultimele jocuri dinGrupul C. Echipa națională de Columbia a lăsa nici o șansă din Japonia, a câștigat a treia victorie în turneu. pentru a face scorul la 4 - 1 în favoarea liderilor sud-americani ieșiri columbieni din grupa C. În timp ce jocul Columbia lasă doar răspunsuri pozitive ale experților, jucătorii din America de Sud arată o calitate foarte înaltă și fotbal de divertisment.

Cel de-al doilea meci din grupa C a fost o întâlnire întreGrecia și Côte d'Ivoire. Grecii au câștigat cu un minim de supraponderi de 2-1 și au obținut o ieșire din grup de pe locul al doilea. În același timp, trebuie remarcat faptul că mingea decisivă a fost marcată doar într-un interval de timp după o numire foarte controversată a unei pedepse la poarta echipei africane.

A treisprezecea zi de joc a fost marcată de înfrângerea Italiei, de jocul glorios din Columbia și de greșelile monstruoase ale judecătorilor.